Kurz arteterapie pro rodiče

23. 11. 2022

Kurz Arteterapie pro rodiče dětí v MŠ Smetanka

Kurz je zaměřen na pochopení emocí a jejich vliv na chování dětí. Jak emoce děti vnímají, jak s nimi lze pracovat. Proto, abychom emoce opravdu pochopili, budeme studovat, jak sami vnímáme emoce. Jak s nimi umíme pracovat. Součástí bude spoustu arteterapeutických cvičení, uvolňující a relaxační cvičení. Dále spousta typů, jak pracovat se sebou a svými dětmi, aby Vám spolu bylo dobře.
Kurz bude rozdělen na 2 části.
1. část – 23.11.2022 v 15:00
2. část – začátek roku 2023 (termín zatím předně neurčen)

1. Část je zaměřená na prožitek emocí a jak je zpracováváme jako dospělí. Jakou vysokou stresovou zátěž sami nesete. Test zátěže je zcela unikátní a nikde se u vás neprovádí. Původem je z USA, kde je využíván v rámci zdravotnického a školského systému.
Součástí kurzu je nácvik několika relaxačních technik, které využijete na sobě, ale i na svých dětech. Projdeme několik rychlých kreativních technik pro uvolnění, sebepoznání ale také pochopení. Ty poskytnou vhled do nás samotných a pomůžou nám dále informace rozvíjet.

2. Část navazuje na část předchozí. Po poznání, jak si stojíme sami, budeme hledat, jak pomoci dětem s velkými emocemi. Budeme řešit, kde je třeba děti rozvíjet, aby si uměly s emocemi poradit. Můžete se inspirovat, jak vytvořit uvolňující prostředí v domácnosti.

Cílem celého kurzu je nahlédnout na emoce dětí z jiného úhlu. Získáte dovednosti, jak pracovat s emocemi dětí, ale také, jak je důležité pracovat sami se sebou. Protože jen vyrovnaný rodič může být dobrým průvodcem svým dětem.
Váš klid je na prvním místě :-)

Irena Vochyánová Ředitelka
mahenka@atlas.cz