Něco o nás

Vítáme Vás na stránkách naší mateřské školy.

smetanka Mateřská škola SMETANKA leží v klidné čtvrti města. Děti jsou Smetanka-24rozděleny do dvou věkově smíšených tříd, z nichž jedna je určena pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Třídy jsou umístěny ve dvou patrech jedné budovy. Třída „Motýlků“ se nalézá v přízemí, „Žirafky“ a si hrají, jí a spí ve prvním patře. Součástí a zároveň chloubou Smetanka-5naší mateřské školy je zahrada, ve které trávíme co nejvíce času. Zahrada je plná vzrostlých stromů, takže v některých zákoutích připomíná parčík, v jiné části je díky ovocným stromům, na jejichž úrodu se každoročně velmi těšíme, podobná spíš sadu. K různým hrám a zábavě slouží spousty hracích, především dřevěných prvků. Nachází se zde pískoviště, průlezky se skluzavkami, různé druhy Smetanka-14houpaček, tabule, chaloupky…, a tak není divu, že se nám z ní většinou vůbec nechce. Velkou výhodou je i dřevěný altánek, který nám poskytne zázemí, kdykoliv se na nás sluníčko zrovna neusmívá. O děti ve školce se starají 4 paní učitelky a 4 asistentky. S Motýlky, v logopedické třídě, pracují paní učitelky Jaroslava Horáková a Helena Valášková a asistentky Jarmila Benková a Petra Mrvcová a s Žirafkami  paní učitelky Miluše Coufalová a Lada Smetanka-10Zátopková s asistentkami Marií Štěpanovskou a Adélou Hluší. O to, aby nám ve školce chutnalo vedoucí jídelny a kuchařka Iveta Palková, které pomáhá paní kuchařka Dana Galatíková a abychom měli stále čisto a útulno, se stará paní uklízečka Ludmila Fojtíčková.